• Home
  • Od czego zacząć naukę jazdy na łyżwach?

Od czego zacząć naukę jazdy na łyżwach?

Postanowiłeś rozpocząć naukę jazdy na łyżwach. Teraz pytanie brzmi: od czego zacząć? Nowi rolkarze często są onieśmieleni perspektywą wszystkiego, co nowe i to naturalne, że czują się trochę przytłoczeni. Ale weźcie się w garść! Nauka jazdy na łyżwach nie jest tak trudna jak się wydaje i jesteś lepiej przygotowany niż myślisz.

Jednym z szybkich sposobów na rozpoczęcie nauki bez inwestowania czasu i pieniędzy jest odwiedzenie publicznego lodowiska. Takie lodowiska są zazwyczaj otwarte poza godzinami szczytu i są idealne do tego, aby zamoczyć stopy bez konieczności zwracania zbyt dużej uwagi na logistykę. Możesz pracować nad podstawami, takimi jak poruszanie się w ogólnym kierunku tego, co chcesz zrobić, zatrzymywanie się na komendę, i ogólnie dowiedzieć się, gdzie jest twój osobisty punkt równowagi (pomoże to w nauce upadku). Jeśli nie możesz znaleźć w pobliżu lodowiska, które jest otwarte dla publiczności, spróbuj sprawdzić w Internecie, gdzie można znaleźć godzinne lekcje grupowe i inne podobne zajęcia. Lekcje jazdy na łyżwach są również świetną opcją, jeśli chcesz mieć więcej struktury, niż może zaoferować sama jazda na łyżwach na publicznym lodowisku.

Istnieje wiele sposobów na rozpoczęcie nauki jazdy na łyżwach, jeśli masz więcej determinacji i środków do dyspozycji: udaj się na najbliższe lodowisko, kup używany sprzęt hokejowy. Więcej na joysy.pl