Kto dzwoni?

Nawet jeśli nasza książka z numerami jest zapisana doszczętnie, na pewno nie posiadamy numerów telefonu do wszystkich osobników, którzy żyją w naszej dzielnicy. Czasem zastanawiamy się zatem, kto dzwoni, jeżeli na tapecie głównej telefonu pojawia się nieznana kombinacja liczb. Zwykle w takich chwilach najzwyczajniej odrzucamy telefon, ponieważ nie lubimy kontaktować się z nieznajomymi osobami. Mimo wszystko jeżeli nieznany nam numer spróbuje skontaktować się ponownie, zapragniemy dowiedzieć się, kto jest jego właścicielem. Jak więc to sprawdzimy?

Nie powinniśmy od razu biec na policję, bo przecież nie zawsze dziwne połączenia wykonywane są przez kryminalistów. Czasem nieznany numer telefonu będzie przynależeć do człowieka z naszej obszernej rodziny, jaki jedynie wymienił telefon komórkowy albo zmienił dotychczasowego operatora. A jeśli posiadamy dostęp do sieci, samodzielnie ustalimy bez problemów, kto dzwonił. Musimy po prostu wklepać nieznany numer do sprawdzonej wyszukiwarki lub od początku zrobić użytek ze strony, która zajmuje się badaniem i sprawdzaniem różnych numerów. Ona właśnie pokaże nam samym, co to za numer oraz do jakiej osoby on może należeć. Później sami zdecydujemy, czy chcielibyśmy odebrać dziwne połączenie.

Najczęściej jednak powinniśmy odbierać także i takie dziwne połączenia. Jeśli bowiem nie wiemy, czyj to numer, możemy przez przypadek odrzucić telefon kolegi, jaki potrzebuje naszej porady.