• Home
  • Jakie to są sporty ekstremalne?

Jakie to są sporty ekstremalne?

Widziałeś kiedyś deskorolkarza na rowerze bez hamulców? Widziałeś, jak człowiek próbuje przerwać swój upadek skacząc do wielkiej dmuchanej piłki? Widziałeś jak ktoś uprawia jogę stojąc na dwóch kółkach?

W ciągu ostatnich kilku lat pojawił się rosnący trend nagrywania i udostępniania filmów przedstawiających ludzi wykonujących codzienne czynności w dziwaczny sposób. Internet jest pełen tych filmów i często są one nazywane „sportami ekstremalnymi” lub „sportami niebezpiecznymi”. Ale co sprawia, że te działania są tak ekstremalne? I dlaczego ludzie w ogóle je wykonują?

Co kwalifikuje się jako sport ekstremalny zawsze było kwestią opinii. Wiele osób prawdopodobnie uznałoby skoki na bungee i skoki spadochronowe za ekstremalne, ale dla innych są to po prostu normalne sposoby podróżowania z jednego miejsca do drugiego.

Istnieją pewne wspólne czynniki wśród najbardziej popularnych sportów ekstremalnych. Niekonwencjonalne narzędzia lub środowiska mogą dodać poziom niebezpieczeństwa lub trudności, których nie widziałbyś w codziennym życiu. Dodatkowo, sporty ekstremalne często polegają na robieniu rzeczy, które są albo naprawdę powolne, albo naprawdę szybkie, jak na przykład próba wjechania rowerem pod górę tak szybko, jak to możliwe, lub odkrywanie natury poprzez bieganie przez nią tak szybko, jak to możliwe.

Niektórzy twierdzą, że powodem, dla którego lubimy takie rzeczy jest to, że stawianie się w niebezpiecznych sytuacjach.

Więcej na womactive.pl