• Home
  • Jakie to są ozdobne rośliny doniczkowe?

Jakie to są ozdobne rośliny doniczkowe?

Co to za ozdobne rośliny doniczkowe?

Cześć! Mieszkam w odnowionym lofcie na Brooklynie i nigdy nie byłem w stanie zidentyfikować dwóch roślin doniczkowych na moim frontowym stoku. Wygląda na to, że mogą należeć do rodziny geranium, ale nie jestem pewna. Co o tym sądzicie?

Kiedy zobaczyłam tę wspaniałą donicę w sklepie, wiedziałam, że muszę ją mieć. Nie jest ona wystarczająco duża, aby pomieścić pełną roślinę doniczkową, ale pomyślałam, że będzie idealna dla jakiegoś sukulenta, który rośnie nieco wyżej niż pojemnik. Moją pierwszą myślą była roślina jadeitowa, ale kiedy poszłam ją wybrać, odkryłam, że wszystkie są z gołym korzeniem. Jedyną inną opcją był zestaw trzech małych sukulentów (na zdjęciu powyżej), ale nie wyglądały one na takie, które mogłyby przetrwać w tak dużej donicy przez dłuższy czas.

Potrzebowałam porady! Dzięki moim pomocnym współpracownikom i poszukiwaniom w sieci, udało mi się zidentyfikować je jako sedum matronum. Po głębszym zastanowieniu odkryłem, że w rzeczywistości istnieją dwie różne odmiany dostępne w sprzedaży: Sedum 'Matrona’, który ma variegated liście (na zdjęciu powyżej), i Sedum 'Matrona Yellow’, który ma żółte liście. Obie odmiany mają rosnąć do 6 cali wysokości z ładnymi różowymi kwiatami jesienią. Oba typy potrzebują częściowego cienia, bo w słońcu będą się palić! Potrzebują również dobrze przepuszczalnej gleby i nie powinny być trzymane w pomieszczeniach, gdzie temperatura może spaść poniżej zera.

Więcej na: singlezone.pl