• Home
  • Jakie rośliny oczyszczają powietrze w domu?

Jakie rośliny oczyszczają powietrze w domu?

Niektóre rośliny są dobrze znane ze swoich zdolności oczyszczania powietrza: na przykład lilia pokojowa jest popularnym wyborem ze względu na jej zdolność do pochłaniania formaldehydu z powietrza. Ale wiele innych roślin robi to samo, a oto kilka z nich, które mogą dać Ci pomysły na posadzenie ich wokół Twojego domu:

Roślina pająk lubi pośrednie światło i może rosnąć do dwóch stóp wysokości. Jest również znana jako dobry towarzysz dla kameleonów ze względu na jej zdolność do oczyszczania powietrza z formaldehydu i ksylenu.

To ma sens, że palma bambusowa będzie dobra w oczyszczaniu powietrza, ponieważ pochodzi z klimatu tropikalnego. Nie tylko obniża poziom tlenku węgla, ale także filtruje benzen i trójchloroetylen.

Schefflera nie tylko świetnie radzi sobie z usuwaniem benzenu, ale także ksylenu i trójchloroetylenu ze środowiska wewnętrznego. Preferuje jasne, pośrednie światło, ale potrzebuje ochrony przed przeciągami.

Ta słodka mała roślinka jest dobrym rozwiązaniem, jeśli chcesz mieć coś zielonego, ale nie jesteś pewien co do posiadania dużej rośliny w swoim domu. Ma błyszczące zielone liście i może rosnąć do 18 cali wysokości. Bluszcz pajęczy jest dobry w usuwaniu benzenu.

Więcej na: calmmy.pl