• Home
  • Jakie kwiaty warto mieć w ogrodzie?

Jakie kwiaty warto mieć w ogrodzie?

Rozchodniki to świetny wybór dla początkujących ogrodników, którzy chcą urozmaicić swoje podwórko lub pojemnik. Te sukulenty mogą nadać charakter każdej przestrzeni, zarówno w ziemi, jak i w doniczce, a ich łatwość w utrzymaniu sprawia, że są popularne wśród ogrodników na każdym poziomie zaawansowania.

Pytania do rozważenia

Rozchodniki są tym, co się do nich włoży. Niektórzy mogą być rozczarowani, gdy na początku zobaczą tylko małe kępki liści, ale jeśli poczekasz trochę dłużej, kępki w końcu się rozrosną i wypełnią przestrzeń, w której zostały posadzone.

Jak w przypadku każdej innej rośliny, ważna jest gleba. Sadząc rozchodnik na zewnątrz, należy pamiętać o zapewnieniu mu dobrze przepuszczalnej gleby, do której dodano dużo kompostu lub innych materiałów organicznych. Do pojemników należy użyć lekkiej mieszanki doniczkowej, aby rośliny nie były zbyt ciężkie dla swoich domów.

W przypadku roślin rosnących w pomieszczeniach, warto rozważyć użycie donic z terakoty, ponieważ oddychają one lepiej niż te wykonane z plastiku – zwłaszcza jeśli zapewnisz rozchodnikom dobry drenaż, nie wypełniając dna donicy kamykami (które po prostu będą tam siedziały i uniemożliwią odprowadzanie wilgoci), ale dodając warstwę łupka keramzytowego (dostępnego w sklepie internetowym).

Więcej na: cityislife.pl