• Home
  • Jakie kwiaty kwitną cały rok w ogrodzie?

Jakie kwiaty kwitną cały rok w ogrodzie?

Kwiaty często kojarzą się z wiosną lub latem, ale są też takie, które kwitną przez cały rok. Wiele odmian roślin ma kwiaty, które rosną i kwitną sporadycznie przez cały rok, ale wiele kwiatów ma kwiaty, które trwają przez co najmniej kilka miesięcy, nawet w chłodniejszym klimacie.

Na tej liście znajdują się kwiaty, które są wystarczająco odporne, aby przetrwać zimno lub które mogą żyć w pomieszczeniach. Są to na przykład: begonie, żonkile, stokrotki, lilie, wrzosy, wiciokrzewy, niecierpki i wiele innych.

Uwielbiam pomysł posiadania ogrodu wypełnionego różnorodnymi kwiatami, które kwitną przez cały rok. Jestem całkiem nowa w ogrodnictwie i nie mogę się doczekać, aby zaopatrzyć go w różnego rodzaju piękne kwiaty. W międzyczasie jednak nie jestem pewna, jakie kwiaty dokładnie kwitną przez cały rok. Jeśli ktoś z Was ma jakieś sugestie, proszę dać mi znać!

Nie każdy kwiat lub roślina może rosnąć w ogrodzie przez cały rok, ale są takie rośliny, które to robią. Jeśli szukasz czegoś, co sprawi, że Twój ogród będzie wyglądał ładnie przez cały rok, ta lista jest dla Ciebie.

Więcej na: jakspokojnie.pl