• Home
  • Jak witaminy mogą pomóc przy wypadaniu włosów?

Jak witaminy mogą pomóc przy wypadaniu włosów?

TWypadanie włosów może być denerwującym i osłabiającym doświadczeniem zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Na szczęście istnieje kilka kroków, które można podjąć, aby dać przerzedzającym się włosom impuls, którego potrzebują. Jednym z nich jest zapewnienie organizmowi wystarczającej ilości kluczowych witamin, które są potrzebne do zdrowego wzrostu włosów. Przyjrzyjmy się, jakie witaminy są znane z tego, że pomagają przy wypadaniu włosów i dlaczego mają taki efekt.

Witamina A

Witamina A odgrywa ważną rolę w utrzymaniu zdrowych komórek skóry i produkcji sebum w skórze głowy. Sebum to naturalny olej wytwarzany przez gruczoły łojowe skóry głowy, który pomaga utrzymać mieszki włosowe nasmarowane i wolne od bakterii. Zbyt mała ilość witaminy A może prowadzić do suchości i podrażnienia skóry głowy, co z czasem może spowodować wypadanie włosów. Pokarmy bogate w witaminę A to słodkie ziemniaki, marchew, szpinak, jarmuż, mango i morele.

Witamina B Complex

Kompleks B zawiera kilka kluczowych witamin, które pomagają tworzyć silne ściany komórkowe w całym organizmie (również w skórze głowy). Poprawia to krążenie krwi wokół skóry głowy, co sprzyja wzrostowi nowych, zdrowych włosów. Pokarmy bogate w witaminy z kompleksu B obejmują mięso, jaja, produkty mleczne, pełne ziarna, orzechy/nasiona i rośliny strączkowe, takie jak soczewica i fasola.

Witamina C

Witamina C pomaga w produkcji kolagenu, który wzmacnia istniejące włosy, jak również dostarcza składników odżywczych dla nowych pasm włosów, które wyrastają z mieszków włosowych. Źródła pokarmów bogatych w witaminę C to między innymi pomarańcze, truskawki, papryka, brokuły i brukselka.

Jak widać istnieje kilka kluczowych witamin, które powinieneś dążyć do uzyskania większej ilości, jeśli chcesz naturalnie zwalczyć utratę włosów lub przerzedzenie włosów. Jedzenie zbilansowanej diety pełnej bogatych w składniki odżywcze pokarmów pomoże zapewnić organizmowi wszystko, czego potrzebuje, jeśli chodzi o zwalczanie niebezpiecznych niedoborów, które mogą prowadzić do przedwczesnego wypadania włosów lub przerzedzenia pasm z czasem. Wprowadzając te kluczowe witaminy do swojej diety już dziś, być może jutro będziesz w stanie przywrócić utracone włosy! wypadanie włosów tabletki