• Home
  • Jak prać ubrania z wełny merynosa?

Jak prać ubrania z wełny merynosa?

Wełna to bardzo trwałe włókno naturalne, które jest w stanie utrzymać ciepło nawet wtedy, gdy jest mokra. Wełna merynosowa, wytwarzana z runa owiec Merynosów, to miękki i lekki rodzaj wełny, który jest najczęściej stosowany w skarpetach, bieliźnie, koszulkach i innych ubraniach przylegających do ciała. Różnica między wełną merynosów a innymi rodzajami wełny polega na tym, że merynos nie swędzi i nie podrażnia skóry. To sprawia, że jest to idealny wybór dla osób o wrażliwej skórze lub alergików.

Jeśli jesteś nowy w używaniu ubrań wykonanych z tego materiału, będziesz chciał przestrzegać tych wskazówek dotyczących ich prania. Przekonasz się, że są one bardzo łatwe w pielęgnacji.

Kiedy po raz pierwszy kupisz swoją odzież z merynosów, nie pierz jej od razu. Jak w przypadku każdej nowej sztuki odzieży, pozwól jej „nasiąknąć” niektórymi zabrudzeniami przed praniem, aby w końcu móc ją wyprać, co ułatwi usunięcie brudu i zanieczyszczeń bez narażania skóry na działanie substancji drażniących zawartych w ostrych detergentach. Umyj swoje ubrania o podobnych kolorach w zimnej wodzie na delikatnym cyklu w myjce. Powieś je do wyschnięcia, aby wytrzymały jak najdłużej. Więcej na momstyle.pl