• Home
  • Dlaczego eko skóra pęka?

Dlaczego eko skóra pęka?

 Skóra jest jednym z najczęstszych materiałów używanych w meblach i odzieży, ale produkty skórzane nie zawsze są tak wysokiej jakości, jak się wydaje. Aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na produkty przyjazne zwierzętom, wiele firm produkuje obecnie „eko-skóry” i „wegańskie skóry” z materiałów syntetycznych. Jednak wygląd i odczucie tych sztucznych materiałów może być zupełnie inne niż ich odpowiedników z prawdziwej skóry, co prowadzi wielu konsumentów do przekonania, że ich meble z eko-skóry lub płaszcz ze sztucznej skóry są wykonane z naturalnych skór.

Starając się nadążyć za modą na ekologiczne towary, producenci mebli i projektanci odzieży poszli na skróty, stosując materiały, które nie naśladują ściśle skóry. Może to spowodować pewne nieoczekiwane problemy związane z zużyciem i zniszczeniem. Na przykład, gdy wchodzisz do pokoju z meblami wykonanymi z paneli ze sztucznej skóry zamiast z litych kawałków skóry, powierzchnia każdego panelu jest bardziej podatna na rozdarcia i uszkodzenia niż gdyby był to jeden lity kawałek.

Ten styl konstrukcji sprawia również, że skóra ekologiczna jest bardziej skłonna do pękania, gdy jest wystawiona na działanie promieni słonecznych. Skóra, która jest barwiona na ciemny brąz lub czerń będzie naturalnie blaknąć z czasem, gdy będzie wystawiona na działanie promieni słonecznych, ale pękanie nie występuje tylko na ciemniejszych kolorach – może się zdarzyć na każdym kolorze skóry.