• Home
  • Czy wełna z merynosów gryzie?

Czy wełna z merynosów gryzie?

Kiedy zakładasz wełniany sweter, możesz zauważyć, że na początku jest on nieco szorstki. Dzieje się tak dlatego, że wełna merynosów jest strzyżona z owiec, co oznacza, że większość zewnętrznej warstwy została usunięta. Ale nie martw się! Nie oznacza to, że Twój sweter będzie drapał – oznacza to jedynie, że gładkie wykończenie tkaniny jest wynikiem dodatkowego etapu po procesie strzyżenia. To całkiem zabawne dowiedzieć się, jak ta naturalna tkanina staje się miękka i przytulna!

Zewnętrzne powłoki są używane do produkcji odzieży lub innych tekstyliów, takich jak dywany, ale co z całą sierścią? Włos strzyżony z owiec może być wykorzystany do wielu rzeczy: niektóre z nich są używane do produkcji papieru toaletowego, niektóre są używane do produkcji żyletek, a niektóre są używane jako przędza do produkcji swetrów. Kiedy więc zakładasz swój sweter z wełny merynosów, masz na sobie część sierści owcy, która kiedyś zapewniała jej ciepło na polach.

Wełna merynosów pochodzi od owiec merynosów, które pierwotnie pochodziły z Australii, gdzie były cenione za jakość wełny i mięsa. Ich wełna jest uważana za najlepszą, ponieważ może pozostać ciepła nawet wtedy, gdy jest mokra lub wilgotna – podczas gdy inne rodzaje wełny stają się ciężkie i wilgotne, gdy stają się mokre, merynosy wchłaniają wilgoć, zachowując przy tym jakość.

Więcej na prettyfe.pl