• Home
  • Jakie kwiaty do domu są mało wymagające?

Jakie kwiaty do domu są mało wymagające?

Kwiaty sprawiają, że każdy dom jest bardziej przyjazny, ale nie wszystkie kwiaty są łatwe w pielęgnacji. Jeśli szukasz łatwego w uprawie, pięknego kwiatu, który wymaga bardzo mało konserwacji, a mimo to może dodać życia i koloru do Twojego domu, rozważ następujące rośliny:

Amarylis: Amarylis to wieloletnia cebula, która kwitnie późną zimą lub wczesną wiosną po posadzeniu w domu jesienią. Produkuje duże, jasne kwiaty o odważnych kolorach.

Najlepsze w tej roślinie jest to, że nie trzeba jej podlewać po przekwitnięciu. Po płatki spadły i żarówka poszła w stan spoczynku, umieścić pulę w dobrze wentylowanym miejscu, więc może wyschnąć całkowicie. Kiedy już wyschnie i zobaczysz nowy wzrost na szczycie cebulki, zacznij ją ponownie podlewać. Będziesz wiedzieć, kiedy przestać podlewać, gdy liście zaczną opadać lub wysychać, ponieważ dostały zbyt dużo wody.

Aglaonema: Aglaonema to tropikalna roślina nazywana powszechnie chińskim drzewkiem wiecznie zielonym ze względu na swoje podobieństwo do choinek. Jest to idealne rozwiązanie dla domów o niskim poziomie oświetlenia ze względu na jego zdolność do wzrostu w słabo oświetlonych obszarach.

Więcej na: forhomies.pl