• Home
  • Jaki wybrać kocyk dla swojego dziecka?

Jaki wybrać kocyk dla swojego dziecka?

Każdy rodzic chce dla swojego dziecka wszystkiego, co najlepsze. Nie podlega to wątpliwości. Jednak niekiedy jako rodzice mamy sporo pewnych wątpliwości dotyczących poszczególnych wyborów. Okazuje się, że problem ma się nawet z wyborem kocyka. Który jest szczególnie polecany? Sprawdźmy to.

To nie jest łatwy wybór

Mogłoby się wydawać, że w wyborze kocyka nie ma niczego skomplikowanego, ale nic bardziej mylnego. Kocyk wybiera się dosyć trudno, ponieważ tak naprawdę nie wiemy, który z nich będzie najlepszym wyborem. Kocyk powinien się już znajdować w wyprawce niemowlęcej. Kocyki mają sporo zastosowań uniwersalnych. Nie tylko nasze dziecko otula do snu, ale sprawdzi się także jako przykrycie podczas spacerów po parku. Sam wybór kocyków jest naprawdę spory. Raczej nie znajdzie się ani jedna osoba, która narzekałaby na brak wyboru.

Polecany tkany kocyk

Na pewno jednym z najbardziej polecanych kocyków jest kocyk tkany. Powinien to być kocyk tkany wykonany ze stuprocentowej przędzy bawełnianej. Dzięki temu dzieci odczuwają ogromny komfort, a do tego gwarantuje on temperaturę optymalną. Sprawdza się nie tylko w chłodne dni, ale także w te nieco cieplejsze. Kocyk jest bardzo miękki. Sprawdza się świetnie w wózku, ale także podczas drzemki dziecka w domu.

Dziane kocyki są niesamowicie elastyczne. Dzięki temu można niezmiernie łatwo takim kocykiem otulić swoje dziecka. Kocyki te wyróżniają się tym, że niesamowicie dobrze ogrzewają. Na domiar tego, pozwalają skórze na swobodne oddychanie. Kocyki te są na tyle uniwersalne, że można ich korzystać przez okrągły koc.